Blog

SEO Ajansı Nedir, Ne İş Yapar? | SEO Hizmetleri

SEO Ajansı Nedir?

SEO ajansı, kurumsal veya ticari bir web sitesi için profesyonel dijital hizmetler veren şirkettir. Başta SEO geliştirmelerine eğilir. Her şirketin bir SEO çalışanını bünyesinde barındırmak için bütçesi olmayabilir. Aynı zamanda bu çalışanın yapacağı çalışmaların değerlendirilmesi ve denetlenmesi için yine alanında uzman birine ihtiyaç olabilir.

SEO ajansları sayesinde, web sitenizi uzmanlık sahibi insanlara emanet etmiş olursunuz. Enerjinizi ve dikkatinizi asıl işinize yönlendirebilirsiniz. Ayrıca SEO ajansları, bol seçenekli SEO paketleri ile bütçenize ve ihtiyacınıza uygun dijital hizmetleri profesyonel olarak almanıza imkan sunar.

SEO hakkında bilgi sahibi değilseniz veya bildiklerinizle ilgili şüpheleriniz varsa başlamadan önce rehberimizden yararlanabilirsiniz: SEO Nedir?

SEO Ajansları İle Çalışmanın Avantajları

  • Kurumsal bir ajans, tek bir uzmandan çoğu zaman daha güvenilirdir.
  • Ajansın bol alternatifli SEO paketleri arasından istediğiniz hizmetleri seçebilirsiniz. Finansman sorunu yaşamazsınız.
  • Sözleşme süresini belirleyip ajansla ne kadar çalışacağınızı belirleyebilirsiniz. İstediğiniz zaman devam etmeme kararı alabilirsiniz.
  • SEO ajansları bünyesinde birçok uzman barındırır. Ajansla alışmak, tek bir uzmanla çalışmanızdan daha çevik olacaktır.
  • Ajanslardaki uzmanlar çok sayıda müşteriye hizmet vermiş oldukları için kadrolu tek bir uzmandan daha tecrübelilerdir.
  • Ajansın uzmanlık alanları ve hizmet aralığı tek bir uzmanınkinden daha geniştir. Ajansın kapsamlı hizmetlerinden daha avantajlı fiyatlar ile faydalanabilirsiniz.
  • Periyodik raporlamalar ile düzenli ve şeffaf bir şekilde süreci takip edebilirsiniz.
seo ajansı nasıl seçilir

seo ajansı

SEO Ajansı Nasıl Seçilir?

Web siteniz için başarılı bir SEO ajansı seçmek en önemli süreçtir. Yapısı gereği SEO, getirisi orta ve uzun vadede açığa çıkan bir dijital pazarlama yöntemidir. Bu nedenle çalıştığınız ajansın doğru tercih olup olmadığını anlamanız birkaç ay sürebilir. Yani başarısız bir ajans seçtiğiniz takdirde birkaç ayınız boşa gidebilir. Ancak aşağıdaki yönergelere uygun bir ajans seçtiğiniz takdirde iyi bir seçim yapabilirsiniz.

1. Referanslar

Her sektörde olduğu gibi SEO ajansları da önünüze referans koyarlar. Referansların dikkatle değerlendirmesini yapın. Bir SEO ajansı ile görüşürken size sundukları referansları incelemeniz önemlidir.

2. Ön Bilgi

Web sitenizi emanet edeceğiniz ajans, elbette işine karışmanız gerekmeksizin işini yapacaktır. Ancak sitenizde yapılması öngörülen çalışmalar hakkında genel bir bilgi almalısınız. Ajansın hizmetlerinin nasıl ve ne kadar sürede işinize yarayacağını öğrenin. Özel talepleriniz varsa iletin. Bu durumda çalışmaların istediğiniz gibi olmasına yönelik doğru bir adım atmış olursunuz.

3. Raporlar

Yatırım yaptığınız işin gidişatı ile ilgili bilgi almak istersiniz. Çalıştığınız ajans sizin için düzenli bir şekilde raporlama yapacaktır. SEO alanında her gün rapor almanıza gerek yoktur. Ayda bir-iki kez istikrar ve sıralama raporu almanız yeterlidir. Bu yüzden rapor sayısındansa içeriğine dikkatinizi yöneltin.

4. Yatırımın Sağlığı

Yatırım getirisi her yatırımda olduğu gibi dijital pazarlama alanında da elbette en önemli ölçüt. SEO’nun orta ve uzun vadede yatırım getirisi en yüksek dijital pazarlama yöntemi olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü SEO ile markanızın adı arama motorunda en üste çıkar ve markanız orada bulundukça itibarı artmaya, yatırımınız uzun vadeli karşılık getirmeye devam eder.

Yatırımınızın getirisi hakkında da fikir sahibi olmanız, doğru SEO paketleri ile çalışmanız gerekir. Bu konularda çalışacağınız ajanstan fikir almanız gayet yerinde olacaktır.

En Doğru SEO Ajansı Tercihi İçin Bize Ulaşın!

Seodrome olarak geniş bir yelpazede sunduğumuz SEO danışmanlığı, Adwords danışmanlığı, sosyal medya yönetimi ve tüm hizmetlerimizi buradan; aralarından size uygun olanı hizmetleri seçebileceğiniz SEO paketlerimizi buradan inceleyin. Markanızın sağlam adımlarla ilerlemesi için gerekeni yapalım. Sorularınız için iletişim sayfamızdan bize ulaşın.

Kaynak

Harita Kayıt Merkezi

Harita Kayıt Merkezi, 2014 yılında Star Yazılım Ofisi tarafından Konya’da kurulmuştur. Kuruluş felsefemiz Google Benim İşletmem, Yandex Haritalar, Bing Haritalar, iPhone Haritalarında kayıtlı olan Türk firmalarının sayısını artırmak ve navigasyon haritalarında işletmelerin bulunmalarını kolaylaştırmaktı, şükürler olsun bunu da başardık. Şimdiye kadar binlerce işletmeyi google, yandex, bing, apple haritalarına kaydettik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu