Blog

İçerik ve Metin Yazarlığı Firmaları

Yetenekli web içerik yazarları ve içerik yazarlığı firmaları için artan bir talep var. Çünkü hem kaliteli hem SEO uyumlu makale ve içerik online işletmeler için daha yüksek gelir anlamına gelmektedir.

 

Yetenekli web içerik yazarları ve içerik yazarlığı firmaları için artan bir talep var. Çünkü hem kaliteli hem SEO uyumlu makale ve içerik online işletmeler için daha yüksek gelir anlamına gelmektedir.

Web sitesi içerik yazımı şunları hedeflemektedir:

 • Alaka düzeyini yükseltme. Yani okuyucular için yararlı olacak ve okumak isteyecekleri içerik oluşturulması.
 • Arama motorunda ilk web siteleri arasına girmek. Bunun için anahtar kelimelerin doğru bir şekilde bir araya getirilmesi.

Web sitelerinin içerik edinme konusunda başvurduğu birçok yol vardır. İçerik yazarlığının dışarıya yaptırılması bunlardan biridir. Bu hizmeti karşılayan içerik ve metin yazarlığı firmaları son zamanlarda sayıca artmakta.

İçerik ve Metin Yazarlığı Firmaları

Web sitesi içerik yazımı sıklıkla harici sağlayıcılarla gerçekleştirilir. Yani bireysel çalışan yazarlar veya daha büyük veya daha karmaşık projeler için özel içerik ve metin yazarlığı hizmeti sunan firmalar.

İçerik ve metin yazarlığı firmaları yazı işleriyle ilişkili hizmetler ile metin yazarlığı servislerini birleştirir. Bu servisler şunlardır:

 • Marka konumlandırma
 • Sosyal medya ve SEO düzenlemeleri
 • Metin düzeltme ve düzenlemeleri
 • İçeriğin veya ürünün yayınlanmaya hazır hale getirilmesi

Kısacası SEO uyumlu makale ve içerik hazırlarlar.

Diğer Avantajları

İçerik ve metin yazarlığı firmaları gibi dış kaynakların kullanımı;

 • işletmelerin temel yetkinliklere odaklanmalarına
 • profesyonel metin yazarı ve editörlerin uzmanlık bilgisinden yararlanmalarına olanak tanır.

İçerik ve metin yazarlığı firmaları, online içerik oluşturmayla klasik yazarlığın çok farklı alanlar olduğunun farkındadırlar. İçerik yazarlığı firmaları, bu içeriği tüketecek olan web kullanıcılarının beklentilerine cevap verirler.

Web Kullanıcıları Metni Hızlıca Tarar

Web kullanıcıları metni yakından okumak yerine taramaya yönelir. Gereksiz bilgi olarak algıladıkları şeyleri atlar ve en alakalı olarak gördükleri şeyleri avlarlar. Kullanıcıların yüzde yetmiş dokuzunun web içeriğini hızlıca taradığı biliniyor.

Okuyucu ve Müşteriye Ulaşmak

Daha çok okuyucu ve müşteriye ulaşmak için web içerik yazarlarını yönlendiren firmaların

 • SEO için anahtar kelimeleri ve başlıkları doğru kullanma becerisine sahip olmaları
 • Müşterisine hitap edebilmesi,
 • Yetenekli yazarlar olmaları ve okuyucunun ilgisini çekmede başarılı olmaları,
 • Hızlı içerik üretmeleri gerekmektedir.

Günümüzün dünyasında ilerlemenin anahtarı hız. İçerik ve metinler de çabuk üretilip tüketiliyor. Hızlı olan yarışı kazanıyor, daha çok okuyucu ve müşteri çekiyor. Hem hızlı hem de kaliteli içerikler üretmek, içerik yazarlığı firmalarından beklenenler arasında en üst sıralardadır.

İçerik ve metin yazarlığı hakkında daha çok bilgi almak için önceki yazımızı okuyabilirsiniz.

Kaynak

Harita Kayıt Merkezi

Harita Kayıt Merkezi, 2014 yılında Star Yazılım Ofisi tarafından Konya’da kurulmuştur. Kuruluş felsefemiz Google Benim İşletmem, Yandex Haritalar, Bing Haritalar, iPhone Haritalarında kayıtlı olan Türk firmalarının sayısını artırmak ve navigasyon haritalarında işletmelerin bulunmalarını kolaylaştırmaktı, şükürler olsun bunu da başardık. Şimdiye kadar binlerce işletmeyi google, yandex, bing, apple haritalarına kaydettik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu